DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu - święto wszystkich babć i dziadków. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku  uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
      6 lutego 2024r. uczniowie klasy IIIa i IIIb przygotowali apel poświęcony swoim ukochanym dziadkom którzy, przejmując niejednokrotnie rolę zapracowanych rodziców, wychowują swoje wnuki.
 Licznie przybyli goście podziwiali występy swoich wnucząt. Były wiersze, przeplatane wzruszającym śpiewem , gra na instrumentach, a na koniec  wręczanie własnoręcznie przygotowanych przez dzieci prezentów.
Dzieci życzyły dziadkom przede wszystkim zdrowia i 100 lat życia, dlatego podczas spotkania odbyła się również prelekcja w ramach kampanii skierowanej do seniorów ,,Babciu, dziadku NIE czujesz – trujący, bezwonny, bezbarwny”. O rozmaitych zagrożeniach rozmawiali z mieszkańcami policjanci i strażacy. Przekazali wiedzę na temat zagrożeń jakie stwarza dwutlenek węgla, jak ważne są cykliczne kontrole przewodów kominowych.  Uczestnicy spotkania mogli odebrać bezpłatne czujniki czadu. Z kolei powiatowy rzecznik konsumentów  ostrzegał przed nieuczciwymi praktykami handlowymi.
Spotkanie zakończył występ jeszcze jednego gościa. Ku zaskoczeniu wszystkich,  a w szczególności najmłodszych okazało się, że jest nim pies policyjny o uroczym imieniu Skan.
Owczarek zaprezentował swoje umiejętności, a jego opiekunowie krótko opowiedzieli do jakich zadań wykorzystywany jest pies.
Autor: Kamila Latała