Bo Dzieci są WAŻNE

Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską

Przy okazji zebrania z rodzicami 14 marca, w naszej szkole w miało miejsce wyjątkowe spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską, w którym liczny udział wzięli rodzice oraz nauczyciele.

Dr Aleksandra Piotrowska, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka, autorka wielu książek i publikacji omówiła zagadnienie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. Była mowa o emocjach i potrzebach dzieci oraz zagrożeniach związanych z nadużywaniem smartfonów, które powoli wykluczają młodych ludzi z życia rówieśniczego. Jak pokreśliła Pani dr Piotrowska, uzależnić możemy się tak naprawdę od wszystkiego. W obecnych czasach to nie tylko alkohol, papierosy, ale głównie internet i nowe technologie są źródłem uzależnień dzieci i młodzieży. W obliczu tego, jak bardzo dynamicznie rozwija się otaczający nas świat, młodzież musi radzić sobie z wieloma nowymi wyzwaniami, które czasem mogą wprowadzać niepewność czy powodować zagubienie. Wiele uwagi pani psycholog poświeciła również bardzo aktualnemu obecnie tematowi depresji wśród dzieci i nastolatków. Jedno jest pewne wiedza, którą przekazała rodzicom i nauczycielom dr Piotrowska, jest warta stałego przypominania, a pewne najprostsze rozwiązania wychowawcze – wdrażania w codzienne życie.

Dla obecnych tego popołudnia w szkole rodziców i nauczycieli z pewnością było to ważne spotkanie, służące wymianie doświadczeń, które jeszcze lepiej pozwoli zrozumieć, że zmiany technologiczne, społeczne i kulturowe wpływają nie tylko na nasze codzienne życie, ale także na proces kształtowania się osobowości młodego człowieka.
W zorganizowaniu spotkania pomogli nam pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przytyku, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

Autor: Monika Rdzanek