Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 21 października 2021 w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Przyjaciół Dzieci w Przytyku,

o godzinie 10.00  w poczet braci uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie klas I.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:  Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, przedstawicielka Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej pani Ewa Olszewska,  przewodnicząca Rady Rodziców  p. Beata Ostatek.Podczas uroczystości obecni byli również rodzice  pierwszaków i uczniowie klas II- IV.

Apel rozpoczął się od wystąpienia pani dyrektor Izabeli Witkowskiej, która uroczyście powitała przybyłych gości a w szczególny sposób nowych kandydatów na uczniów. Życzyła dzieciom samych sukcesów w nauce.

Pierwszaki pod  kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Kamili Latała i Agnieszki Łyś przygotowali część artystyczną uroczystości.  Były piosenki,  recytacja wierszy, test wiedzy o Naszej Szkole i Polsce. Ostatecznie pierwszaki zostały przyjęte do szkolnej społeczności przez Mądrą Sowę.

Pasowania  na uczniów dokonała pani dyrektor Izabela Witkowska.

Pierwszaki zostały  obdarowane przez pana Wójta Dariusza Wołczyńskiego koszem słodkości i drobnymi podarunkami. Paczuszki ze słodkościami sprezentowała, również Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku. Dyrektor Banku Spółdzielczego  Rzemiosła w Przytyku  ufundował dzieciom książeczki SKO z 10 złotowym wkładem.

Po uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia i uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Autor: Agnieszka Łyś