Wieczorek poetycki

Z panem Janem Brzechwą w świecie poezji to myśl przewodnia wieczorku poetyckiego, który odbył się w dniu 26.11.2021r.o godz. 17 za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Przygotowali go chętni uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem swych nauczycieli: Elżbiety Fokt, Joanny Leśnowolskiej i Danuty Makuch. Dzięki znajdującym się w nim treściom słuchacze poznali różnorodne teksty tegorocznego patrona naszej szkoły, który wzniósł nieprzemijający wkład do polskiej poezji, szczególnie tej przeznaczonej dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie zaprezentowali jednak podczas spotkania nie tylko wiersze przeznaczone dla  najmłodszych czytelników, ale również teksty mniej znane stanowiące rodzaj autoprezentacji, świadectwo patriotyzmu autora, jego wiedzy na temat polskiej rzeczywistości, reguł społecznych, wskazówek kulinarnych i spraw związanych z codziennym  życiem.

W końcowej części spotkania autor dał się poznać jako wspaniały satyryk i znawca ludzkiej psychiki zwracający uwagę na potrzebę przestrzegania „kultury życia codziennego”

Atmosferę spotkania, które rozpoczęła i zakończyła pani dyrektor- Izabela Witkowska,  podkreślały odpowiednio dobrane utwory muzyczne nawiązujące do prezentowanych przez recytatorów treści poetyckich.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili podjętą przez nauczycieli inicjatywę i wyrazili zadowolenie z możliwości wspólnie i miło spędzonego czasu.

Autor: Elżbieta Fokt; Joanna Leśnowolska