Uczniowie naszej szkoły finalistami konkursu

„Jan Paweł II i jego orędzie do młodych”

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w konkursie tematycznym organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Pandemia nie przeszkodziła uczestnikom solidnie przygotować się do dwuetapowego konkursu, którego zasady oceniania uległy w tym roku istotnej zmianie, tzn. znacząco podniesiono progi wymagań. Tytuł finalisty mógł otrzymać uczeń, który na etapie wojewódzkim uzyskał min. 70% punktów możliwych do zdobycia, natomiast tytuł laureata -  min. 90% punktów możliwych do zdobycia. W tym roku uczniowie poznawali papieskie orędzia na Światowe Dni Młodzieży w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą ŚDM zorganizowanych w 1991 roku w Częstochowie.

W pierwszym szkolnym etapie konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się osiem osób, których zadaniem było rozwiązanie testu sprawdzającego m.in. znajomość życiorysu Jana Pawła II oraz jego nauczania płynącego przede wszystkim z  przemówień skierowanych do młodych ludzi w związku z Światowymi Dniami Młodzieży, których organizację zainicjował  właśnie nasz Papież. Uczestnicy konkursu musieli również napisać dłuższą wypowiedź, do wyboru, w formie listu, wywiadu lub opowiadania. Finalistami konkursu zostali: Antonina Kuc, Marlena Januszek, Maria Warulik i Michał Czajka. Do konkursu, drugi rok z rzędu, uczniowie przygotowali się pod czujnym okiem s. Zofii Gędźby, która wykorzystując wszelkie możliwe metody,
tak tradycyjne, jak również zdalne, zainteresowała uczniów nauczaniem Jana Pawła II.
        Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów, zdobytej wiedzy oraz determinacji. To Wasz sukces, z którego wszyscy bardzo się cieszymy.