LAPBOOK Matematyczny (projekt edukacyjny)

W II półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie wybranych klas tj. 5a, 5b, 6a i 7a, w ramach utrwalenia wiadomości z wybranych działów matematyki, zmierzyli się z wykonaniem projektu edukacyjnego tj. lapbooka matematycznego. Z uwagi na fakt, że te mini książeczki wymagają dużo pracy i dokładności, uczniowie mogli wykonywać prace w grupach, ale dzięki temu pozwoliło to na powtórzenie wiadomości w twórczy i kreatywny sposób, a także integrację zespołu klasowego. Prace zostały ocenione przez nauczycieli matematyki tj. Agnieszkę Warchoł i Zofię Kaźmierczak, które zwracały uwagę na estetykę wykonania i wykorzystanie tematu w sposób kompletny (tak, żeby przeglądając pracę można było powtórzyć materiał), a zasłużona ocena trafiła do dziennika.

Tematyka projektów i prace uczniów poszczególnych klas

Klasy 5a i 5b

Lapbooki dotyczące ułamków zwykłych i dziesiętnych, czyli utrwalamy wiedzę o ułamkach!

Prace uczniów klasy 5a

Prace uczniów klasy 5b

Klasa 6a

Lapbooki dotyczące figur na płaszczyźnie,  czyli utrwalamy wiedzę o figurach – o ich własnościach oraz wzory na pola i obwody!

Prace uczniów klasy 6a

Klasa 7a

Lapbooki dotyczące twierdzenia Pitagorasa, czyli utrwalamy wiedzę na temat trójkąta prostokątnego (połowy kwadratu i połowy trójkąta równobocznego) i zależności jego boków!

Prace uczniów klasy 7a

Autor: Agnieszka Warchoł