XVII Rowerowy Zlot Gwieździsty

Na pewno było warto!!!!

23 września bieżącego roku odbył sięXVII Rowerowy Zlot Gwieździsty, mający na celu:

- poznawanie  walorów  turystycznych powiatu radomskiego i gminy Przytyk,

- propagowanie spędzania wolnego czasu w kontakcie z naturą,

- promowanie pozytywnych stron   przemieszczania się rowerem ,

- zawieranie nowych znajomości i integracja cyklistów,

- utrwalanie obowiązujących zasad ruchu drogowego.

Wzięli  w nim udział przedstawiciele placówek edukacyjnych z terenu sześciu gmin, które tworzą Związek Gmin „Radomka”, a więc: Przysuchy, Wieniawy, Wolanowa, Przytyka, Zakrzewa i Jedlińska.
            Uczniowie zebrani na malowniczej polanie nieopodal  zapory zbiornika wodnego w Domaniowie zostali uroczyście powitani przez wójta gminy Przytyk- Dariusza Wołczyńskiego, a następnie  oglądali pokazy  akrobatyki sportowej, zaprezentowane przez  Lubelską Grupę Artystyczną Mix Trial. Brali też udział w konkursach wiedzy dotyczącej powiatu i związku „Radomka”. Choć pytań było dużo i charakteryzował je wysoki poziom trudności, to wśród laureatów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły:
- Kacper Szczepanowski z klasy 8c, który zajął pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy o Powiecie Radomskim  i zdobył nagrodę główną czyli rower
- oraz Antonina Kuc z klasy 8b, która zajmując miejsce drugie w konkursie dotyczącym Związku Gmin „Radomka”, wygrała wymarzony namiot.
                Na uwagę zasługuje tu również fakt, że wszyscy uczestnicy zlotu mogli skorzystać z gorącego posiłku, wypić herbatę, wymienić się doświadczeniami i uścisnąć rękę przedstawicielom władzy z poszczególnych gmin. W związku z tym , że zarówno uczniom jak i nauczycielom dopisywały humory  i pogoda, na pewno spotkanie to pozostanie na długo w ich pamięci i chętnie wrócą tu za rok.
Autor: Elżbieta Fokt