Zbiórka plastikowych korków dla chorych dzieci

Od października 2017r. w naszej szkole jest prowadzona akcja zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na pomoc chorym dzieciom. Kolejną osobą, której będziemy pomagać jest mały Marcelek (wspierany przez Fundację Serce Dziecka).

Chłopiec urodził się 22 lipca 2015r. Serduszko chłopca posiada pojedynczą komorę o morfologii komory lewej, przełożenie wielkich pni tętniczych, zarośnięcie zastawki pnia płucnego, inwersję komór, ubytek przegrody międzykomorowej. 31 lipca 2015r. przeszedł skomplikowaną operację zespolenia systemowo-płucnego BT po prawej stronie serca w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. Obecnie jest w trakcie długotrwałego leczenia. Czekają go kolejne operacje.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki i przeliczone dostarczyć do naszej szkoły. My przekażemy je potrzebującym.

W każdym miesiącu będzie prowadzony klasowy ranking zebranych nakrętek. Uczniowie zwycięskiej klasy otrzymają imienne Niepytajki do wykorzystania na kolejny miesiąc.

Uczeń posiadający Niepytajkę, przekazując ją nauczycielowi, ma możliwość zrezygnowania jeden raz w danym miesiącu z odpowiedzi ustnej.

Na zakończenie akcji najaktywniejsze klasy wyróżnimy dyplomami. Nakrętki zbieramy od października 2017 do maja 2018.