Dzień Patrona „Obudźmy siebie, obudźmy marzenia…”

„Obudźmy siebie, obudźmy marzenia…”

W dniu 3.czerwca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W bieżącym roku szkolnym była nim znana aktorka, założycielka fundacji „Akogo”  i budowniczy kliniki BUDZIK, Ewa Błaszczyk.

Gospodarz uroczyści – pani dyrektor Izabela Witkowska przywitała przybyłych gości – p. Ewę Jaskólską, p Mirosława Krzyszewskiego,  p. Monikę Stankiewicz-Kosior oraz rodziców, uczniów i nauczycieli, a następnie przestawiła sylwetkę tegorocznego patrona naszej szkoły – pani Ewy Błaszczyk. Zaprosiła również zaroszonych gości i zgromadzonych widzów na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas ósmych, piątych  oraz drugich.

Uczniowie przenieśli zgromadzonych widzów w świat… marzeń! – dosłownie i w przenośni. Największym marzeniem naszej patronki była budowa kliniki BUDZIK i to marzenie, jak wiemy, spełniło się! Nasi szkolni którzy i tancerze użyli „całego arsenału” różnorodnych piosenek, scenek rodzajowych i tańca, aby jak najdalej przenieść widzów w świat marzeń – zarówno tych niespełnionych – jak i możliwych do spełnienia! Ukazali historię kilkuletniej Zosi, która posiada magiczne pudełko pełne marzeń. Niestety współcześni nam  ludzie, ciągle w pogoni za pieniądzem, sławą, pochłonięci trudami życia codziennego, zapominają, że kiedyś też mieli marzenia! Zosia jednak uparcie zaraża wszystkich wokół optymizmem i namawia, aby odważyli się marzyć i spełniać marzenia. Słowa finałowej piosenki „Kto, jeśli nie ty, kto jeśli nie my, kto, jeśli nie ja, pomagać innym ma…” – pięknie podsumowały sens marzeń  i dotychczasowej pracy p. Ewy Błaszczyk.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor Izabela Witkowska podziękowała za trud włożony w przygotowanie uroczystości p. Monice Rdzanek, p. Bożenie Gryzło, p. Kamili Latale, p. Małgorzacie Bieńskowskiej oraz wszystkim uczniom z klas ósmych, drugich i piątych. Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród za udział w szkolnym konkursie „Budzik” przez panie Wiktorię Jopek i Małgorzatę Jasińską.