W mikołajkowej aurze.....

W mikołajkowej aurze z dobrym humorem i zabawą.

W dniu 6. 12. bieżącego roku odbył się w naszej placówce quiz mikołajkowy przygotowany przez opiekunki Wolontariatu i Samorządu Szkolnego: J. Leśnowolską, E. Fokt i M. Brejtkop.

Głównym jego założeniem było połączenie dobrej zabawy z możliwością zdobywania, poszerzania i utrwalania posiadanej przez uczniów wiedzy z różnych dziedzin szkolnej rzeczywistości. Zadanie wychowanków polegało na znalezieniu ukrytych na korytarzu szkolnym karteczek z zapisanymi na nich poleceniami dostosowanymi do poziomu wymagań klas 4-6 i 7-8, takimi jak: powiedzenie komplementu pani woźnej, dopisanie wyrazów bliskoznacznych do rzeczownika –wolontariusz, stworzenie dwu wersowego tekstu lirycznego na temat  Wolontariatu, zapisanie w języku niemieckim skojarzeń związanych ze świętami i Mikołajem,  czy w j. angielskim synonimów do słów: – pomagać, miłość i serce.    Uczniowie z dużym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, a świadomość, że  na zwycięzców czekają nagrody – niespodzianki, wzmacniała ich motywację  i „dodawała  skrzydeł”.

Po podliczeniu wyników okazało się, że zwycięzcą  w klasach 4-6 została:   Lena Kot z kl. 4b, natomiast w klasach 7- 8  Dominika Kumorowska z kl. 8a

Wydarzenie to jest pierwszym, ale na pewno nie ostatnim tego typu w naszej placówce, bo skoro sprawiło ono radość uczniom i zadowolenie nauczycielom, to nie sposób nie podejmować w przyszłości podobnych przedsięwzięć .

Autor: Elżbieta Fokt