Babuniu, Dziadziuniu.....

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Z tej okazji 20 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość.
               Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie  z  klasy III a  przedstawiły program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa:

„Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta...", „ Kochamy Was , kochamy Was całym sercem……”

Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Wiwat niech żyje Babcia, wiwat niech żyje dziadek", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Autor: Barbara Gromska