OBSZARY NATURA 2000 NA MAZOWSZU

Projekt pt. „Obszary Natura 2000 na Mazowszu”

Projekt został zrealizowany przez grupę uczennic z klasy 8a w składzie: Daria Błaszczyk, Daria Brociek, Dominika Kumorowska. Głównym celem projektu byłozdobycie wiedzy na temat objętych ochroną obszarów Natura 2000 na Mazowszu oraz rozporopagowanie tej wiedzy. Inne cele to: zdobycie wiedzy na temat działań Unii Europejskiej w zakresie ochrony przyrody w formie sieci Natura 2000, wzrost kompetencji cyfrowych, wzrost świadomości związanej z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, rozwijanie umiejętności pracy w grupie i publicznej prezentacji. W ramach projektu jego uczestniczki zrealizowały następujące działania:

• zgromadziły i wyselekcjonowały informacje na temat obszarów Natura 2000,
  • przygotowały prezentację multimedialną pt. Obszary Natura 2000 na Mazowszu ,
  • wykonały  mapę interaktywną Mazowsza z zaznaczonymi i opisanymi obszarami Natura 2000,
  • przygotowały dwa qwizy internetowe związane z tematyką projektu,
  • wykonały kalendarz ścienny ze zdjęciami przedstawiającymi obszary Natura 2000 na Mazowszu,
  • zaprezentowały projekt na forum klasy i szkoły.

W trakcie realizacji projektu uczennice nie tylko zdobyły wiedzę w zakresie realizowanej tematyki, ale również rozwinęły swoje umiejętności ITC, w tym nauczyły się tworzyć mapę interaktywną, qwizy czy kalendarz, korzystając z różnych narzędzi internetowych. Po skończeniu projektu przyznały, że początkowo jego tematyka wydawała się prosta, ale w trakcie jego realizacji zdarzały się trudne momenty i nie wszystko szło im sprawnie, dlatego są zadowolone, że udało się im w pełni zrealizwać zaplanowane działania.

Autor: Joanna Leśnowolska